Leczenie niepłodności

Jeśli dotyczy Cię problem niepłodności, nie martw się na zapas. W dzisiejszych czasach, kiedy w medycynie pojawiają się coraz nowsze rozwiązania, możemy próbować walczyć z tą dolegliwością. Owszem, sprawa jest poważna, ale nie jest sytuacją bez wyjścia. Najważniejsze jest to, aby nie tracić dobrego nastawienia i poświęcić trochę czasu na wizyty u lekarzy. Zaledwie tyle musimy dać od siebie. Reszta należy do specjalistów, którzy na co dzień zajmują się niepłodnością i doskonale wiedzą jak sobie z nią radzić i jakie kroki podjąć.
Niepłodność dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Kobiety mają jednak łatwiej, ponieważ przez społeczeństwo odbierane są jako osoby nieszczęśliwe. Niestety, gorzej sytuacja wygląda w przypadku mężczyzn. Z tego właśnie względu mężczyzna najczęściej nie przyznaje się do niepłodności w większym gronie znajomych. Boi się dyskryminacji i lekceważącego podejścia ze strony innych. Zazwyczaj wie o tym tylko wyłącznie najbliższa rodzina i przyjaciele. Dlaczego? Dzieje się tak przez to, że mężczyzna, który ma problemy ze spłodzeniem potomka, nie jest uznawany za prawdziwego faceta. Tak było od lat. Taki wzorzec utrwalony jest w naszej literaturze i kulturze. Bezpłodność mężczyzny staje się powodem do drwin (szczególnie ze strony złośliwych kolegów).
Nie należy jednak przejmować się gadaniem innych ludzi. Zwłaszcza, że leczenie niepłodności jest możliwe. Jeśli więc podejmiemy odpowiednie kroki i wykryjemy przyczynę problemu, to być może pozbędziemy się go raz na zawsze. W przypadku mężczyzn konieczne jest jednak badanie nasienia, które zostanie później dokładnie obejrzane przez lekarza. Dzięki badaniu dowiemy się między innymi jak dużo plemników znajduje się w nasieniu, jak szybko się poruszają oraz czy mają odpowiednią budowę, aby zapoczątkować nowe życie.
Niestety czasem zdarza się, że wyniki są na tyle złe, że nie można mówić o leczeniu niepłodności, bo nie przyniesie to żadnych efektów. A stracimy przez to czas, nadzieję i dobre nastawienie. W takiej chwili, gdy lekarze rozłożą ręce z bezradności, jest jeszcze szansa na założenie rodziny. Wtedy para planująca dziecko musi wspólnie udać się do lekarza, który najprawdopodobniej zaproponuje sztuczne zapłodnienie kobiety, czyli in vitro. Oczywiście jest do decyzja trudna dla obu stron, wymaga zastanowienia i porozumienia, ale niekiedy jest jedyną szansą na dziecko. Kiedy już pragnienie potomka przezwycięży wszystkie obawy i opory, możemy odetchnąć z ulgą… Do czasu, kiedy upragnione dziecko się urodzi i swoją obecność będzie zaznaczało głośnym płaczem.